top of page

Сьогодні - день декольте

31 березня - 90-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 275 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 18 березня Юліанського календаря.

Яке свято 31 березня 2021

Цього дня у світі відзначаються Міжнародний день декольте, Міжнародний день «Кидай свою ненависну роботу», Свято різнокольорових очей, День Ейфелевої вежі, День резервного копіювання або Всесвітній день бекапа, День газового пальника Бунзена, Міжнародний день «Обійми медієвіста», Міжнародний день видимості трансгендерів.

У США - День Цезаря Чавеса, День апельсинів і лимонів, День картоплини, День «Вона така кумедна», День молюсків у черепашці, День танцювального марафону, День маленького червоного візка, День подяки ламантину, День кольорової крейди, День анестезіолога, у Гібралтарі - День матері, в Мікронезії - День культури і традицій, на Мальті - День свободи, у Туркменістані - День працівників хімічної промисловості, в Азербайджані - День геноциду азербайджанців, на Віргінських островах - День передачі, у Таїланді - День народження короля Нанклао.

Пам'ятні дати 31 березня, річниці та події

У 1284 році єпископ Елі (Ілійський) заснував Пітерхаус – нині це найстаріший і найменший коледж Кембриджського університету.

У 1770 році англійський мореплавець Джеймс Кук, обстеживши Нову Зеландію й з'ясувавши, що вона – острів, залишає її та бере курс на захід – на Австралію.

У 1831 році Квебек і Монреаль отримали статус міст.

У 1889 році в Парижі відбулося урочисте відкриття Ейфелевої вежі. Її конструктор Гюстав Ейфель поставив на вершині конструкції Французький прапор. На сьогодні Ейфелева вежа – найбільш упізнавана архітектурна пам'ятка Парижа, вона відома в усьому світі як символ Франції. Сам же конструктор називав її просто – 300-метровою вежею. Ейфелева вежа спочатку замислювалася як тимчасова споруда. Її метою було служити вхідною аркою паризької Всесвітньої виставки 1889 року. Через двадцять років після виставки вежу планували знести. Але від цього її врятували радіоантени, які були встановлені на самому верху. Впродовж більш ніж сорока років після відкриття Ейфелева вежа була найвищою спорудою в світі, майже вдвічі вищою за найвищі будівлі того часу – піраміди Хеопса, Кельнського та Ульмського соборів. Але в 1930 році її перевершив Крайслер Білдінг у Нью-Йорку.

У 1893 році американець Віткомб Джадсон запатентував нову застібку, названу «блискавкою». Сьогодні більш як половину «блискавок» на планеті виробляє фірма YKK, заснована у 1934 році в Японії. Також світовими центрами з виготовлення «зіпперів» вважаються Бангладеш, Індія і Китай. До речі, найбільшу застібку-блискавку зробили в Нідерландах у 1989 році. Її довжина склала 2851 метр.

У 1900 році в американській газеті Saturday Evening Post з'явилася перша реклама автомобілів. Вона була під девізом «Автомобілі, які приносять задоволення».

У 1901 році був випущений перший автомобіль «Mercedes-Benz».

У 1909 році був закладений пасажирський лайнер «Титанік».

У 1917 році США купили у Данії Віргінські острови за 25 млн доларів.

У 1918 році США вперше перейшли на літній час.

У 1923 році в Нью-Йорку пройшов перший танцювальний марафон. Переможницею стала Алма Каммінгс, що протрималася на ногах 27 годин.

У 1949 році Ньюфаундленд став 10-ю провінцією Канади.

У 1954 році СРСР звернувся до НАТО з ініціативою прийняти його у члени організації. Північноатлантичний альянс відхилив цю пропозицію.

У 1967 році Джимі Хендрікс спалив свою гітару під час концерту. Глядачі, що зібралися в лондонському Фінсбері Парк, ошаліли, а Джимі довелося згодом регулярно завершувати свої виступи подібним чином. Хендрікс - американський гітарист, співак і композитор. У 2009 році журнал «Time» назвав його найбільшим гітаристом усіх часів. Широко визнаний як один із найбільш сміливих і винахідливих віртуозів в історії рок-музики. Хендрікса ще за життя називали феноменом і генієм.

У 1999 році вийшов у світ один із найзнаменитіших науково-фантастичних фільмів - «Матриця».

У 2005 році групою астрономів на чолі з професором Майклом Брауном була відкрита карликова планета Макемаке.

У 2017 році на аеродромі Святошин у Києві здійснив свій перший політ літак Ан-132D, що розробляється АНТК «Антонов».

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 31 березня вшановує пам'ять святих Кирила, Євкарпа і Трохима. Інші назви свята - Трохим, Євкарп, Кирило - дери полоз. Якщо сьогодні почати лікувати хворобу, то можна розраховувати на сприятливий результат.

Що сьогодні не можна робити

Не рекомендується ходити в гості - там можна залишити свою удачу. Якщо є маленька дитина, не можна впускати сторонніх у дім.

26 переглядів1 коментар

1 Comment


Yumi Vega
Yumi Vega
Feb 09, 2023

Positive site, where did u come up with the information on this posting? I'm pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include. Visit our website too. https://j9korea.com/

Like
bottom of page