top of page

Сьогодні - День поваги кішки

28 березня - 87-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 278 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 15 березня Юліанського календаря.

Яке свято 28 березня 2021

Цього дня у світі відзначаються День поваги кішки, День великих змін, День народження пральної машини, Всесвітній день історика, День гумових калош, День «З'їж ескімо», День народження саксонського фарфору.

У США - День чогось на паличці, День дитячої книжки з картинками, День джакузі, День торта «Чорний ліс», в Японії - День шкіл чайних церемоній, у Чехії, Словаччині - День вчителя, в Білорусі - День працівників побутового обслуговування населення і ЖКГ, у Скандинавії - День Рагнара Лодброка, у Тибеті - День звільнення від кріпосного рабства, в Азербайджані - День співробітників органів національної безпеки.

Пам'ятні дати 28 березня, річниці та події

У 193 році гвардійці продали з аукціону трон римського імператора сенатору Дідію Юліану. Через 66 днів він був страчений.

У 1521 році Магелан першим з європейців вступив у контакт з філіппінськими аборигенами.

28 березня 1797 року в США Натаніель Бріггс із Нью-Гемпшира запатентував першу пральну машину, що являє собою дерев'яний ящик із рухомою рамою. Наступний подібний винахід було знову запатентовано в США, у 1851 році американець Джеймс Кінг винайшов пральну машину з обертовим барабаном, яка дуже нагадувала сучасну, тільки привід у неї був ручним. У наступні роки такі винаходи патентувалися регулярно, обростаючи новими вдосконаленнями. Машини з електричним приводом з'явилися у 1908 році, а перша автоматична пральна машина - в 1949 році.

28 березня 1837 було засноване третє за кількістю жителів (після Нью-Йорка і Лос-Анджелеса) місто США - Чикаго.

У 1891 році в Лондоні відбувся перший Чемпіонат світу з важкої атлетики.

У 1910 році в Марселі піднявся в повітря перший у світі гідроплан.

У 1930 році місто Константинополь було перейменовано на Стамбул.

У 1935 році в Канаді була заборонена радіореклама по неділях.

У 1964 році лондонський Музей воскових фігур мадам Тюссо оголосив, що члени групи «The Beatles» стануть першими рок-музикантами, чиї фігури з'являться в його експозиції.

У 1976 році польська мандрівниця Христина Хойновська-Ліскевич почала з Лас-Пальмаса перше жіноче одиночне кругосвітнє плавання на Бермудському шлюпі «Мазурек» (9,5 м). Аж 21 березня 1978 року, через майже два роки, вона повернулася до місця свого старту.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 28 березня вшановує пам'ять святого мученика Никандра. У народі день назвали «Лісове доглядання». Він присвячувався лісу.

Що сьогодні не можна робити

Не варто багато працювати й виконувати фізично важкі домашні справи.

27 переглядів1 коментар
bottom of page