top of page

Сьогодні - день сміху

1 квітня - 91-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 274 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 19 березня Юліанського календаря.

Яке свято 1 квітня 2021

Цього дня у світі відзначаються День сміху, День розчинної кави, День народження долара, Міжнародний день веселощів на роботі, Міжнародний день птахів, Міжнародний день ремонту доріг, День викопних дурнів, День їстівної книги, Міжнародний день фріволіте.

У Танзанії - День посадки дерев, у США - День атеїста, День запобігання вовчаку, День буріто, День поезії і творчого розуму, День одного цента, День хліба з тіста на заквасці, День забавного читання, День стрибків у брудні калюжі, День тромбоністів, День «Пробач, Чарлі», у Шотландії - День зозулі, на Кіпрі - національне свято, в Японії - Фестиваль танцю «Міяко Одорі», в Швейцарії - День битви при Нефельсі, у Таїланді - День державної служби, в Індії - День штату Одіша, у Сан-Марино - День капітанів-регентів.

Пам'ятні дати 1 квітня, річниці та події

У 1579 році був заснований Віленський університет.

1 квітня 1734 року в одній із провінцій Канади, Новій Шотландії, відкрився перший у країні і другий в Північній Америці маяк. Він являв собою споруду висотою 70 футів (21,3 м) на краю гранітної скелі в містечку Луїсбург. Це була перша бетонна споруда, захищена від пожеж.

1 квітня 1778 року бізнесмен із Нью-Орлеана Олівер Поллок придумав знак долара. До речі, як національна валюта США він був затверджений пізніше - у 1785 році. Поллок взяв за зразок знак іспанської песети. Але американці впевнені, що знак долара утворився як комбінація перших букв назви держави U і S (United States), накладених один на одного, у яких нижня частина букви U поступово зникла. Через багато років, американці, з метою економії часу при написанні, стали знак долара перекреслювати лише однією рискою I, так і вийшов сьогодні всім відомий знак долара $. До речі, саме слово "долар" походить від німецького талер, отриманого від скорочення Йоахімсталермюнце (монета з долини Св. Йоахіма). Варіантами цієї назви в різних країнах були: таллеро - в Італії, далеро – в Іспанії, далер – у Скандинавії.

У 1853 році Цинциннаті стало першим містом США, в якому пожежникам стали виплачувати регулярну зарплату.

У 1875 році англійська «Таймс» стала першою в світі газетою, що опублікувала тижневий прогноз погоди.

У 1889 році в Чикаго з'явилася у продажу перша посудомийна машина, створена Джозефіною Кокрейн.

У 1890 році бельгійський емігрант Шарль Ван Депуле отримав у США патент на перший тролейбус.

У 1902 році американський бджоляр Джеймс Хеддон запатентував перший у світі рибальський воблер «The «Dowagiac» CastingBait».

У 1924 році Антуан де Сент-Екзюпері опублікував своє перше оповідання «Льотчик».

У 1938 році в Швейцарії було презентовано розчинну каву. Вважається, що саме з цього дня напій і став відомий.

У 1940 році в Нью-Джерсі вперше продемонстрували електронний мікроскоп.

У 1976 році Стів Джобс і Стів Возняк заснували Apple Computer Company.

У 1979 році за підсумками всенародного референдуму аятола Хомейні проголосив Іран Ісламською Республікою.

У 1987 році американець Стівен Ньюмен із міста Бетел (шт. Огайо) завершив розпочату рівно чотири роки тому кругосвітню подорож, подолавши за цей час пішки відстань у 36 200 км і побувавши в 20 країнах на п'яти континентах.

У 2001 році в Нідерландах були укладені перші у світі одностатеві шлюби.

У 2004 році Федеральним управлінням авіації США була видана перша в світі ліцензія для здійснення польотів на орбіту - для приватного керованого космічного корабля «Space Ship One».

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 1 квітня вшановує пам'ять святої мучениці Дарії Римської та її чоловіка Хрисанфа. Інші назви свята - «Дарина Повалиха», «Дарина - брудні ополонки» - до цього дня вже активно тануть сніги. У цей день прийнято молитися святій Дарії про благополуччя та щастя у родині.

Що сьогодні не можна робити

Не можна думати про погане й лихословити – інакше Дарія може обмазати брудом. Тому за старих часів вважалося, що визначити цього дня погану людину було легко - за забрудненим одягом.

22 перегляди1 коментар

1件のコメント


Yumi Vega
Yumi Vega
2023年2月09日

Positive site, where did u come up with the information on this posting? I'm pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include. Visit our website too. https://j9korea.com/

いいね!
bottom of page