top of page

Сьогодні - Яблучний Спас

19 серпня - 231-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 134 дні.

У XX і XXI століттях цей день відповідає 6 серпня Юліанського календаря.

У цей день у світі відзначаються Всесвітній День Фотографії, Міжнародний день орангутану, Всесвітній день гуманітарної допомоги, Міжнародний день банта.

В Україні - День пасічника, в США - День картоплі, День гарячої та гострої їжі, День коктейлю "Чорна корова", День м'якого морозива, День авіації, у В'єтнамі - День серпневої революції, в Норвегії - День народження кронпринцеси Метте-Маріт, на Філіппінах - День Мануеля Кесона, в Іспанії - свято святого Магінуса.

Пам'ятні дати 19 серпня, річниці та події

19 серпня 1856 року американець Гейл Борден запатентував спосіб отримання згущеного молока.

У 1947 році вчені вперше синтезували вітамін А.

У 1960 році відбувся перший в історії політ в космос живих істот з успішним поверненням на Землю: в СРСР був виведений на орбіту космічний корабель "Супутник-5" з собаками-космонавтами білкою і стрілкою на борту. Політ тривав понад 25 годин, за час якого корабель здійснив 17 повних витків навколо Землі. На наступний день спускається апарат з тваринами на борту благополучно приземлився в заданому районі. Повернулися з орбіти собаки стали об'єктом підвищеної уваги і через добу вже брали участь у прес-конференції. Стрілка залишила після себе численне потомство. А один з її цуценят-Пушок - був подарований дружині американського президента Жаклін Кеннеді. Самі ж собаки-космонавти залишилися жити при Державному науково-дослідному і випробувальному інституті авіаційної та космічної медицини і померли в глибокій старості. В даний час їх опудала знаходяться в Меморіальному музеї космонавтики.

У 2004 році компанія "Google" почала продаж своїх акцій на фондовому ринку. Старт був успішним.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 19 серпня святкує Преображення Господнє, або Яблучний Спас. Віруючі несуть в храми яблука, святять їх, потім готують з них різні страви. Яблучний Спас припадає на суворий Успенський піст. Але на честь важливого свята дозволяється його послабити.

Що сьогодні не можна робити

Не можна фізично працювати, а також сваритися, лаятися і скандалити.

Прикмети на 19 серпня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

яким буде Яблучний Спас - таким буде і січень;

ясна погода - зима буде холодною.

Іменини 19 серпня

Іменини у Архипа, Макара, Михайла, Петра і Митрофана.

30 переглядів1 коментар
bottom of page