top of page

Топорівська громада: кроки до успіху

Оновлено: 14 трав. 2021 р.

Топорівська територіальна громада певною мірою унікальна. Такою вона є, бо об'єднала села двох колишніх районів – Новоселицького і Хотинського. Процес створення безболісним не був. І досі в селах громади, а до її складу увійшли 4 села: Бочківці, Грозинці, Колінківці колишнього Хотинського району та одне Новоселицького – Топорівці - яке і є центром створеної громади, збори жителів проходять досить гостро. Проблем, як і скрізь, чимало. Про те, чим живе сьогодні громада, нам розповіли провідні фахівці апарату сільської ради.


Ігор БОЙКО, начальник фінансового відділу:

Ігор БОЙКО

- У свій час я був депутатом сільської ради і знайомий з місцевим самоврядуванням. Звісно, порівнювати функції сільської ради і громади неможливо. Держава передала громадам більшість функцій, до яких сільські ради не мали стосунку. Це соціальне забезпечення, відділ дітей, сім’ї та молоді, освіта та багато, багато іншого. Звісно, головне завдання – наповнення бюджету. План виконання по доходам за 4 місяці нашого існування, левову частину якого складає податок на доходи фізичних осіб, орендна плата за землю та спеціальне використання лісових ресурсів тощо складає 181%. Це найвищий показник в області. Зараз ми працюємо над інвентаризацією земель, яка покаже перспективи подальшого розвитку, будується АЗС, акциз від якої також поповнить бюджет. Великих підприємств на території громади немає. Переважно – малий приватний бізнес. Щодо витрат. Як певно і скрізь головна стаття витрат – освіта. Надаємо субвенції музичним школам – Новоселицькій, Клишківецькій. Хотинській і Новоселицькій лікарні. Придбали шкільний автобус де 30% витрат взяла на себе громада, проводимо переобладнання під дитсадок приміщення колишнього інтернату, плануємо ввести в експлуатацію до кінця року, є чимало інших нагальних проблем, які одночасно не вирішиш. Надалі головний акцент на розвитку інфраструктури, ремонт доріг, благоустрій. Вже відкрили центр надання адміністративних послуг, створили власний відділ освіти, бо враховуючи віддаленість незручно делегувати ці функції, зараз плануємо створити власну сімейну медицину. Завдяки голові ОТГ підібрана гарна команда фахівців, велику допомогу надав в процесі становлення надав наш юрисконсульт Ярослав Кушнір.

Денис ПАВЛИНЧУК, заступник голови Топорівської сільської ради:


Денис ПАВЛИНЧУК

- Одночасно я є інтегратором Центру надання адміністративних послуг. Ще до створення громади, Топорівська сільська рада взяла участь у програмі ULEAD, виграла конкурс і сьогодні ЦНАП вже працює, надаючи весь спектр послуг. Надалі плануємо їх розширювати, зокрема запровадити паспортні послуги. Створили віддалене робоче місце у с. Грозинці. Для того, щоб максимально наблизити послуги до людей. Надалі плануємо залучити державного реєстратора. Зараз перебуваємо на етапі підключення до інтегрованої системи «Вулик». Жителі громади поволі звикають до того, що для отримання тих чи інших послуг не потрібно їхати у Хотин, Новоселицю чи Чернівці.

Віолета ТИХЕНЬКА, в. о. начальника служби у справах дітей


Віолета ТИХЕНЬКА

- Нашу службу було створено зовсім недавно, рішенням сесії від 19 квітня 2021 року. Тому складнощів багато. Адже об’єдналися села двох районів, тому ми тепер маємо вивчити ситуацію в сім’ях, отримати документи щодо дітей сиріт, тих які перебувають у складних життєвих умовах тощо. Доводиться багато їздити, контактувати з різними установами. Велику допомогу надає сільський голова Юрій Пасічник, старости сіл, юрисконсульт нашої громади, за що я їм щиро вдячна.

Надія КИРНАЦ - начальник гуманітарного відділу - відділу освіти, культури, молоді та спорту


Надія КИРНАЦ

- Розпочинати створювати щось нове, а тим більше у нас непростий час – не просто. Не дивлячись на те, що громада новостворена нас об’єднало одне бажання – якнайшвидше налагодити роботу. І це стосується не лише освіти. Пощастило і в тому, що наші заклади освіти досить потужні і розвинуті. Це Топорівський - 474 учні, Грозинецький – 320 учнів, Колінковецький - 578 та Бочковецький – 130, а також дошкільні заклади: Топорівський – 95дітей та Колеківецькій – 120. Але справа насамперед не в мережі чи середній наповнюваності класів, а, насамперед, у потужному директорському комплексі, до складу якого входять досвідчені керівники та педагогічному складі. Тому нам вдалося сформувати команду з числа педагогів із великим досвідом, які створили консультативну раду. В гуманітарному відділі у нас троє працівників, працюємо згідно затвердженого плану роботи.

Провели атестацію працівників. У тісній співпраці з головою громади та депутатським корпусом прийнято освітянські програми. Щоб розробити комплексну програму розвитку освітянської галузі неодноразово доводилося виїжджати на місця, спілкуватися з колективами освітніх закладів, старостами. Наш відділ розміщено в приміщенні Коленківецького старостату, де нам створено відповідні умови для роботи. Староста Віктор Урсул доклав зусиль, щоб створити для працівників відділу комфортні умови. Дякуючи злагодженій роботі депутатів прийнято ще дві програми на 2021-2025 роки: створення культурно-освітнього простору для розвитку соціально обдарованої особистості та підтримки дітей з особливими освітніми потребами «На зустріч дітям». Придбано шкільний автобус, де 30% витрат взяла на себе громада. Всі заклади освіти працюють за новими установчими документами, підписано угоду про співпрацю з Інститутом післядипломної педагогічної освіти, з Інклюзивним центром та Вищим професійним училищем №8, подано документи для отримання документів для випускників. Не дивлячись на те, що навчання проходило дистанційно, наші учні і педагогічні працівники брали участь у наукових дослідженнях, конкурсах. Одним словом, життя в освітній галузі Топорівської громади вирує і ніхто не збирається зупинятись на досягнутому.

1 066 переглядів1 коментар

1 Comment


Yumi Vega
Yumi Vega
Feb 09, 2023

Positive site, where did u come up with the information on this posting? I'm pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include. Visit our website too. https://j9korea.com/

Like
bottom of page