top of page

У зв’язку із спалахом стафілококу перевірять всі шкільні їдальні

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що працівників, у яких виявлять інфекцію, відсторонять від роботи на час лікування до повного одужання, повідомили на сайті МОЗ.

Причина – у низці спалахів гострих кишкових інфекцій у школах по всій країні цього року.

"У поточному навчальному році в закладах освіти вже зафіксували резонансні спалахи гострих кишкових інфекцій. Це відбулося через порушення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм – люди, які готували їжу в школах, були носіями золотистого стафілокока.

Ми розглянули обидва випадки і вирішили запровадити додатковий контроль, тому розпочали раптові перевірки на носійство, зокрема, золотистого стафілокока", – розповів Ляшко.

На думку міністра, у МОЗ є підстави вважати, що медичні огляди працівників шкіл могли систематично імітувати, подібно до масштабів підробки результатів ПЛР-тестів та COVID-сертифікатів.

"Те, що ми побачили з ПЛР-тестами, з підробкою COVID-сертифікатів дає підстави думати, що і з медичними оглядами в нас не все в порядку.

Як розповів в. о. завідувача Новоселицькою Міжрайонною філією лабораторних досліджень ДУ Чернівецький Обласний Лабораторний Центр Вадим Хмель, у школах на території відповідальності установи також проводитимуться раптові перевірки. До речі, ситуація на території району аналогічна – серед працівників закладів освіти, котрі захворіли на COVID, також чимало «вакцинованих» на папері.

215 переглядів1 коментар
bottom of page