top of page

В співпраці з громадами

Новоселицький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області вже декілька років поспіль співпрацює з Чернівецьким благодійним фондом «Нова сім`я». 28 січня цього року відбулась робоча зустріч з головою Новоселицької МТГ Марією Нікорич, виконавчим директором ЧБФ «Нова сім`я» - Альоною Бежан, представником персоналу органу пробації Новоселицького району Віронікою Репужинською.


Представники фонду є волонтерами уповноваженого органу з питань пробації і саме завдяки ресурсному забезпеченню жителі населених пунктів Новоселицького району, а теперішнього Чернівецького, мають змогу стати на шлях виправлення, ресоціалізуватись в громаді – звісно ті, які усвідомлюють свою проблему і бажають далі йти життям дотримуючись Закону. Минулого року, завдяки Комплексній Програмі профілактики повторної злочинності на території Новоселицького району фондом виділено 100 тис. гривень на потреби суб’єктів пробації – ці кошти скеровані на анонімне, конфіденційне, безоплатне тестування суб’єктів пробації нашого району на соціально-небезпечні недуги: ВІЛ/СНІД інфекції, гепатити, туберкульоз; на попередження розповсюдження в соціумі цих недуг - на збір використаних шприців від ін’єкційних споживачів наркотиків і заміну одного використаного шприца на два стерильних. Ці заходи впродовж останніх років дали змогу пробаціоністам у співпраці із своїми партнерами, взаємодіючи, очистити окремі території м. Новоселиця від «розкиданих» довкола використаних шприців з-під нарко-психотропних сумішей та убезпечити людей від поширення хвороб. Допоки діяла Програма в громаді, наші підоблікові особи, які відбували покарання в ставились відповідально до ініціативи, брали участь у відповідному профілактичному процесі і вчились безпечній поведінці в соціумі. Завдяки фінансовій підтримці благодійного фонду суб’єкти пробації систематично отримували засоби особистої гігієни, одяг, взуття, дитячі іграшки, продукти харчування, контрацептиви, оглядові медичні набори для огляду у лікаря-гінеколога, тощо. Персонал пробації стабільно був забезпечений канцелярським приладдям та засобами індивідуального захисту (медичні маски, антисептики, бахіли, миючі антисептичні засоби,) в карантинних умовах праці під час епідемії COVID-19).

З районного бюджету на 2020 рік пробації виділено 20 000 гривень, ці кошти були скеровані на підведення теплопостачання до приміщення сектору пробації. Завдяки розумінню і підтримці районної влади тодішньої та розумінню Новоселицької ОТГ поліпшено умови роботи.

Наразі децентралізація влади в Україні відбулась, в нашому районі створено 6 повноцінних громад: Мамалигівська, Новоселицька, Магальська, Ванчиковецька, Топорівська, Боянська ОТГ. Усі представники громад стоять на варті захисту прав та свобод своїх жителів, що і передбачено Конвенцією ООН про «Права людини». Сподіваюся, що з часом громади зрозуміють, що системне впровадження Комплексної програми з профілактики правопорушень, відповідно до норм Міжнародних та національних програм, шляхом взаємодії з органами місцевого самоврядування, освіти, правоохоронних органів, громадського сектору, сприятиме значному зменшенню кількості випадків скоєння протиправних адміністративних та кримінальних правопорушень серед дітей та молоді.

178 переглядів1 коментар
bottom of page