top of page

Ведмежий кут: у притулку на Львівщині живуть ведмеді з Буковини

Львів – справді туристичне місто. Тут можна годинами прогулюватись старими вуличками і відкривати щось настільки старе і нове. Тут можна зустріти саудита з сімома дружинами і цілим виводком дітей, котрі всі разом змітають товари з полиць найдорожчих бутіків. Або простого гітариста, котрий приліг посеред тротуару подивитись на зірки. Військовий оркестр тут грає джаз і реп, запалює хардом. Ви чули хард-рок у виконані духового оркестру? Я чув. І це класно.

А тепер про ведмедів.

В якихось 20 кілометрах від Львова знаходиться притулок для ведмедів "Домажир" — реабілітаційний центр, метою якого є допомога та порятунок цих, виявляється, беззахисних тварин. Що таке Домажир – просто село, яке дало назву притулку, де нині живуть 25 ведмедів і ведмедиць. Збирали їх з усієї України. З цирків-шапіто і приватних зоопарків, з мисливських угідь і просто «з вулиці». Історія кожної тварини вражає. Машка з Буковини сиділа собі у клітці, на території якогось ресторану. Потап – теж з наших країв. На ньому «натаскували» мисливських псів.

Те що роблять з ведмедями у неволі - це відверто страшно. Ведмедів не годують, обрізають кігті і вибивають зуби. На так званих «притравочних станціях». У цирках – примушують танцювати на гарячих пательнях під музику, яка потім стає інстинктом за Павловим.


Тепер вони живуть тут. Їдять кавуни і апельсини, насолоджуються волею (звичайно - відносною). Шкода, але ці тварини вже ніколи не зможуть жити у природному середовищі. І не здатні навчити дітей здобувати їжу. Тому їх стерилізують. Їх доглядають люди, котрі, безумовно, люблять своїх підопічних. І дбають про них. Міг би багато розповісти про притулок «Домажир», скажу так – ведмеді тут живуть. І люди, котрі їм допомагають – справді люди.

Андрій РОМАНЦОВ

60 переглядів1 коментар

1 Comment


Yumi Vega
Yumi Vega
Feb 11, 2023

Very easily this site will most likely irrefutably perhaps end up being popular including numerous weblogs individuals, in order to it's persistent content pieces or possibly views. https://j9korea.com/

Like
bottom of page