top of page

Введення касових апаратів для ФОП відклали, але не для всіх

Верховна Рада ухвалила в першому читанні та в цілому компромісний законопроєкт про відтермінування введення касових апаратів для ФОП.

За відповідний проєкт закону №4439-д в цілому проголосували 319 нардепів.

Як розповів заступник голови фінансового комітету Ярослав Железняк, документ пропонує:

відтермінувати введення касових апаратів до 1 січня 2022 року для ФОП з неризикових груп;

скасувати кешбек;

всі ліміти прив'язати до мінімальної зарплати;

змінити перелік ризикових груп (виключити онлайн-торгівлі, текстиль, ресторани та готелі, секондхенд, туроператорів, дистанційні послуги);

скасувати чотири штрафи, зокрема, за невідповідність готівки в касі.

За словами нардепа Богдана Кицака, введення касових апаратів не відтерміновують для продажів ювелірних виробів, електроніки, медпрепаратів і обладнання.

У допрацьованому проєкті закону з усіма правками, який є у розпорядженні LB.ua, до "спрощенців" віднесли три категоріЇ. До першої групи ФОП відносять тих, хто не використовують працю найманих осіб, здійснюють винятково роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

До другої - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Третя група - фізичні особи – підприємці які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

117 переглядів1 коментар
bottom of page