top of page

Жителі Тарасівців задихаються у пилюці через невиконані обіцянки «сонячних енергетиків»

Понад рік тому у Тарасівцях добудували і запустили «одну з найбільших в західній Україні», як на той час писали чи не всі засоби масової інформації, сонячну електростанцію ТОВ "Екотехнік -Тарасівці" (засновником "Екотехнік-Тарасівці" виступає вінницька фірма "Солар Дженерейшн ").

Все прекрасно – 108 га непридатних для сільгоспвиробництва земель приносять у бюджет села, а тепер Ванчиківецької громади, чималі кошти. Якби не одне але. У той час, як сонячні електростанції, за визначенням, постачають екологічно чисту енергетику, ті хто живуть поруч із Тарасівецькою – задихаються у пилюці.

В той час, як розпочиналося будівництво, жителям Тарасівців обіцяли мало не золоті екологічні гори: дах і спортмайданчик в школі, асфальтове покриття частини вулиці Гагаріна (яка веде до електростанції), новий стадіон та інші вигоди, вже не кажучи про мільйонні надходження у бюджет. Станція працює, сонячні кіловати потужно перетікають в енергетичні системи. А жителі вул. Гагаріна задихаються у пилюці. Бо ця, одна з центральних вулиць села, веде на с. Котелеве і на посівні площі, завантажена сільськогосподарською технікою, вантажним транспортом, особливо у період посівної і напередодні жнив. Замість асфальту вулицю засипали щебенем якоїсь дивної гіпсової структури, який перетворився на пилюку. І тепер жителі вулиці задихаються у гіпсовому тумані.

Що кажуть керівники «Екотехніку»? У «прямому ефірі», просто на сесії Ванчиковецької ради, куди по підтримку приїхали жителі с. Тарасівці, один з керівників заявив, що від обіцянок вони, звичайно, не відмовляються, але зараз «нам бані», бо держава невчасно платить по «зеленому тарифу», але як тільки, так і одразу. Коли прийде те "як тільки" не уточнюється. Хоча, думається, для фірми, яка встановила 210 тисяч сонячних панелей протяжністю 2,5 км і вартістю у мільйони доларів, 300 метрів дороги, ну так, як каву випити. Треба мати фацу, як кажуть в наших краях.


2 448 переглядів1 коментар

1 Kommentar


Yumi Vega
Yumi Vega
11. Feb. 2023

Very easily this site will most likely irrefutably perhaps end up being popular including numerous weblogs individuals, in order to it's persistent content pieces or possibly views. https://j9korea.com/


Gefällt mir
bottom of page