top of page

Зросли штрафи за порушення ПДР

За керування автомобілем у нетверезому стані, без пристебнутого паска безпеки та перевищення швидкості від сьогодні українські водії платитимуть більше.

17 березня набрав чинності Закон України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху. «Це важливі зміни, над якими ми працювали не один рік, і очікуємо, що цей Закон буде мати дійсний вплив на безпеку дорожнього руху й підвищить дисципліну його учасників», - написав перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Відтак підвищується відповідальність за керування автомобілем у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів – штраф до 17 000 грн. з позбавленням права керування на 1 рік. Якщо водій вчинив це саме правопорушення протягом року вдруге, сума штрафу сягатиме - 34 000 грн. з позбавленням права керування на 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу або адмінарешт на 10 діб. За третє порушення цієї статті водій змушений буде сплатити вже 51 000 грн., він також буде позбавлений права керування на 10 років, авто конфіскують, передбачено й адмінарешт на 15 діб з позбавленням права керування на 10 років. Також, як йдеться у дописі поліцейського, відповідно до нововведень, у законі встановлено кримінальну відповідальність за вчинення ДТП з потерпілими у стані сп’яніння та умови відбуття покарання. «Підвищено штрафи за залишення місця аварії. Тепер штраф становитиме – 3 400 грн. або позбавлення права керування від 1 до 2 років або адмінарешт від 10 до 15 діб», - йдеться у дописі. Перевищення швидкості і без паска Відповідно до закону, за перевищення швидкості більш, ніж на 20 км/год водій сплатить 340 грн. штрафу, на 50 км/год – 1 700 грн. Керуючи автівкою без пристебнутого паска безпеки, водія можуть оштрафувати на 510 грн. Підвищено штрафи й за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування.

Пішохід теж несе відповідальність Закон України, який вступає у дію 17 березня, регулює й відповідальність пішоходів. Так, за перехід проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, пішоходи сплатять штраф 255 грн. Неправильне паркування Новий Закон також вносить зміни до статті 122 КУпАП. Штрафи за неправильне паркування: - ч. 1 ст. 122 КУпАП – 340 грн. - ч. 3 ст. 122 КУпАП – 680 грн.

51 перегляд1 коментар

1 comentario


Yumi Vega
Yumi Vega
11 feb 2023

Very easily this site will most likely irrefutably perhaps end up being popular including numerous weblogs individuals, in order to it's persistent content pieces or possibly views. https://j9korea.com/


Me gusta
bottom of page