top of page

Сьогодні - день психолога і німецького пива

23 квітня - 113-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 252 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 10 квітня Юліанського календаря.

Яке свято 23 квітня 2021


Цього дня в світі відзначаються День німецького пива, Міжнародний день колупання в носі, Міжнародний день англійської мови (ООН), День кактусовода, День «Скористайся шансом», Всесвітній день книги і авторського права, Всесвітній день лабораторій, День «Неймовірного астронавта», День іспанської мови (ООН), Міжнародний день «заплямованих пікселями техно-нікчем».

В Україні - День психолога, у США - День «Говори як Шекспір», День пікніка, День вишневого чізкейку, День втрачених собак, День кінотеатру, в Британії - День Шекспіра, Всесвітня ніч книги, у Канаді - День книги, у Фінляндії - День обміну трояндами і книгами, на Бермудських островах - День перцю, в Естонії - День ветеранів, у Туреччині - День дітей і національної незалежності, в Іспанії - День Кастилії і Леона, День закоханих, День святого Георгія, у КНР - День військово-морських сил, в Індії - День посту і духовних практик «Камада Екадаші», у Колумбії - День мови.

Пам'ятні дати 23 квітня, річниці та події

У 215 році до н. е. цього дня на Капітолійському пагорбі в Римі був споруджений Храм Венери.

У 303 році за наказом римського імператора Діоклетіана в Палестині обезголовили християнського воїна Георгія Побідоносця, який пізніше був канонізований церквою.

У 1896 році в Нью-Йорку пройшов перший в США кіносеанс / фото REUTERS

У 1896 році в Нью-Йорку пройшов перший в США кіносеанс / фото REUTERS

У 1348 році англійський король Едуард III заснував орден Підв'язки. Він є найвищою нагородою Великобританії за відданість і доблесть. Відповідно до однієї з легенд, орден був заснований, щоб увічнити відому перемогу англійців над французами при Кресі у 1346 році. Саме тоді король Едуард подав знак до початку битви прив'язаною до кінця списа блакитною стрічкою від свого костюма.

У 1851 році була випущена перша поштова марка Канади. Її автором був творець залізничної мережі країни, інженер Сендфорд Флемінг.

У 1896 році в Нью-Йорку пройшов перший у США кіносеанс.

У 1907 році Джек Лондон - американський письменник і журналіст, військовий кореспондент, громадський діяч, найбільш відомий як автор пригодницьких оповідань і романів - вирушив у подорож навколо світу на двощогловому судні. До речі, це була не перша морська подорож письменника. Коли Лондону не було і 15 років, він плекав мрію стати піратом. З цією метою він позичив у своєї годувальниці Дженні грошей, на які купив у п'яного матроса шлюпку. На ній-то майбутній письменник і вирушив у дорогу. «Цей хлопець не протягне і року – пліткували про нього старі моряки. - А шкода, з нього б вийшов чудовий капітан». «Зіп’ється», – зітхали одні. «Уб'ють», - хитали головою інші. Однак ці передбачення не збулися - Джек Лондон став обожнюваним усіма письменником, багатим і знаменитим... Саме тоді, на сорок першому році життя, він помер від передозування снодійного.

У 1913 році відбувся спуск на воду «Аквітанії» - єдиного лайнера, який брав участь в обох світових війнах.

У 1959 році була створена спілка журналістів України - нині Національна спілка журналістів України.

У 1975 році в Києві відкрився Музей книги.

У 1992 році в Пекіні був відкритий найбільший ресторан мережі «Макдоналдс» - на 700 місць.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 23 квітня вшановує пам'ять мученика Терентія Карфагенського. Інші назви свята - «Терентій», «День дружин, що каються».

Що сьогодні не можна робити

Не можна лихословити, ображати близьких – надовго посварилися.

Прикмети на 23 квітня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- сонце під час сходження оточене серпанком - рік буде хлібним;

- туман - рік буде на хліб бідним.

45 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page