top of page

Сьогодні - Благовіщення і Всесвітній день здоров'я

7 квітня - 97-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 268 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 25 березня Юліанського календаря.

Яке свято 7 квітня 2021

Цього дня у світі відзначаються Всесвітній день здоров'я, День легкого пива, Міжнародний день бобра, День метричної системи, День народження регбі, Міжнародний день «равликової газети», Міжнародний день пам'яті про геноцид в Руанді.

У США - День відповідальних жінок-підприємців, День книгомобіля, День подяки парапрофесіоналам, День пива, День надії, День прогулянки, День без домашньої праці, День кавових кексів, «Зроби перший крок», у Вірменії - День материнства і краси, в Чехії - День освіти, у Словенії - День прапора, в Руанді – День пам'яті жертв геноциду, в Киргизстані - День народної Квітневої революції, у Мозамбіку - День жінок, в Йорданії - День інженера, у Танзанії - День шейха Абейд Амані Каруме.


Пам'ятні дати 7 квітня, річниці та події

У 1348 році в Празі був заснований Карлів університет, один із найстаріших в Європі і перший слов'янський університет.

У 1795 році у Франції був ухвалений закон, який ввів метричну систему. Він у тому числі визначив й одиниці довжини - метр і маси - кілограм. Пізніше були виготовлені їхні платинові прототипи. У 1799 році вони були затверджені і передані на зберігання в Національний архів Франції. Але справді міжнародний характер система набула у 1875 році, коли 17 країн підписали метричну конвенцію, в якій метрична система заходів була визнана міжнародною, також були затверджені прототипи метра й кілограма для всіх країн. У наступні роки, у зв'язку з розвитком науки, техніки та міжнародних зв'язків, виникла низка приватних систем (похідних від метричної), що охоплюють лише окремі напрями. Тому в 1960 році на основі метричної системи мір був створений і затверджений єдиний, що охоплює всі області вимірювань, стандарт – «Міжнародна система одиниць (СІ)».


У 1827 році англійський фармацевт Джон Вокер продав адвокату Ніксону перші сірники, якими ми їх знаємо й сьогодні.

У 1926 році стався замах британки Віолетти Гібсон на життя італійського диктатора Беніто Муссоліні, але куля лише зачепила його ніс.

У 1927 році американський вчений Герберт Айвс провів перше публічне телевізійне мовлення на велику відстань - із Нью-Джерсі в Нью-Йорк, передавши через мережі зображення тодішнього міністра торгівлі Герберта Гувера, майбутнього президента США.

У 1957 році здійснив завершальну поїздку останній тролейбус Нью-Йорка.

У 1964 році IBM оголосила про народження легендарної System/360. Мейнфрейми цього типу будуть довго лідирувати на ринку і складати основу комп'ютерного парку більшості країн світу.

У 1975 році в Парижі пройшов останній концерт Deep Purple за участю Річі Блекмора.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 7 квітня відзначають одне з найважливіших християнських свят - Благовіщення Пресвятої Богородиці. Назва свята - Благовіщення - передає головний сенс пов'язаної з ним події: повідомлення Діві Марії благої звістки про зачаття і про народження нею Богонемовля Христа. На честь торжества дозволяється зробити послаблення в пості. У народі говорили - як Благовіщення проведеш, так весь рік і проживеш. Ще Благовіщення вважається жіночим святом. Цього дня дівчата і жінки йшли до церкви й молилися Пресвятій Богородиці про вдале заміжжя, щасливу долю, сімейну згоду, здоров'я дітей та заступництво в складній ситуації.

Що сьогодні не можна робити

Не можна фізично працювати. Будь-яку справу, розпочату в це свято, чекає неминучий провал.


62 перегляди1 коментар
bottom of page