top of page

Сьогодні - Всесвітній день кішок

8 серпня - 220-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 145 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 26 липня Юліанського календаря.

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день кішок, День Народження холодильника, День "Щастя трапляється", Міжнародний день нескінченності, Міжнародний день альпінізму, Всесвітній день офтальмології, День творення.

В Україні - День військ зв'язку, День працівників ветеринарної медицини, День будівельника, в США - День долара, Ніч сну під зірками, День "Одягни прикраси своєї мами", День цукіні, День "Підклади трохи кабачків на ганок сусіда", в Чилі - День шоколаду, День дітей, в Бразилії - День батька, в Туркменістані - День Туркменської дині, в Бутані - День Незалежності, в Тайвані - День батька, в Німеччині - День миру в Аугсбурзі, в Болгарії - День Військово-морського флоту, в Танзанії - День селян, День фермерів, в Іспанії - День Кантабрії, у Швеції - День підняття прапора на честь іменин королеви Сільвії.

Пам'ятні дати 8 серпня, річниці та події

У цей день в 1899 році винахідник з Міннесоти Альберт Маршалл запатентував холодильник. Хоча холодильні конструкції придумували і раніше. В основному, вони діяли за рахунок покупного льоду. Перші холодильники споживали багато дров, вугілля і гасу. У 1911 році фірма "Дженерал Електрик" налагодила випуск холодильників більш-менш сучасного типу: агрегат містився в кухонній шафі, але занадто голосно шумів, і через те, що працював на газі, погано пах, що було його головним недоліком.

У 1926 році данський інженер Стіндруп розробив безшумний і непахнучий холодильник. Після цього він дуже швидко став популярним в Америці. Правда, перші холодильники коштували в два рази дорожче, ніж автомобілі марки "Форд". Їх називали "домашньою фабрикою холоду". В СРСР перші холодильники були створені в 1937 році на Харківському тракторному заводі, а масове їх виробництво освоїли тільки в 1960-і роки. До цього "радянські" господині обходилися в основному кухонними льодовиками, або льохами.

У 1932 році в СРСР офіційно було дозволено працю жінок на шахтах.

У 1944 році в Берліні вісім німецьких офіцерів, звинувачених у підготовці замаху на Гітлера, в тому числі фельдмаршал фон Віцлебен, були повішені на басових струнах рояля.

У 1946 році два американських бомбардувальники вперше здійснили політ з Гавайських островів до Каліфорнії без екіпажу, контрольовані виключно по радіо.

У 1962 році в Німеччині була запатентована перша в світі автоматична мийка для автомобілів.

У 2000 році вчені Великобританії, США та Італії офіційно оголосили про початок дослідів з клонування людини.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 8 серпня вшановує пам'ять священномученика Єрмолая Нікомидійського. Інші назви свята: "Єрмолай", "Мар'єв день".

Що сьогодні не можна робити

Жінкам не можна працювати, в тому числі займатися рукоділлям. Також не давайте нікому робочі інструменти - віддасте здоров'я і щастя.

Прикмети на 8 серпня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

мухи сильно кусають - до опадів;

жаби на березі сидять - до швидкого дощу;

веселка - до теплої погоди.

Іменини 8 серпня

Іменини у Єрмолая, Федора, Мойсея, Сергія та Ігнатія.

15 переглядів1 коментар
bottom of page