top of page

Сьогодні - Всесвітній день настільного тенісу

6 квітня - 96-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 269 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 24 березня Юліанського календаря.

Яке свято 6 квітня 2021Цього дня у світі відзначаються Всесвітній день настільного тенісу, День різнокольорових стрічок, Міжнародний день спорту на благо розвитку і світу, День синдрому Борінга-Опіца.


Церковні свята у квітні: православний календар на місяцьУ США - День армії, День обізнаності про сонного водія, День свіжих помідорів, Напередодні нового пива, День попкорну з карамеллю, День сіамських кішок, День бісквітного тістечка «Твінкі», День тефлону, День студентів-спортсменів, у Білорусі – Комоєдіца, у Киргизстані - День працівників фізичної культури і спорту, в Індонезії - День рибака, в Литві – День безпечного руху, у Польщі - День Агентства внутрішньої безпеки, в Шотландії, США, Канаді - День тартана, у ПАР - День засновників, у Бурунді - День президента Сипрієна Нтарьяміри, на Кокосових островах - День акта про самовизначення, у Таїланді - День династії Чакрі.

Пам'ятні дати 6 квітня, річниці та події


У 1327 році в церкві святої Клари в Авіньйоні італійський поет Франческо Петрарка вперше зустрів Лауру, яку покохав з першого погляду. Потім він десятки років оспівував її в своїх сонетах.

У 1652 році голландець Ян Ван Рібек заснував у Південній Африці форт Кейптаун.

У 1748 році були виявлені руїни Помпей. Помпеї - велике давньоримське місто, нині масштабний археологічний комплекс поблизу Неаполітанської затоки в області Кампанія на півдні Італії. Місто було поховане під багатометровим шаром попелу і пемзи в результаті виверження вулкана Везувій у 79 році н. е.

У 1896 році відбулося відкриття в Афінах перших сучасних Олімпійських ігор. Ця подія фактично формально скасувала указ імператора Феодосія від 394 року Про заборону Олімпійських ігор як пережитка язичництва. У перших сучасних іграх взяв участь 241 спортсмен, усі виключно чоловіки з 14 країн: Австралії, Австрії, Угорщини (хоча Австрія і Угорщина тоді були однією державою – Австро-Угорщиною, але спортсмени обох країн вирішили виступати самостійними командами), Болгарії, Великобританії, Німеччини, Греції, Данії, Італії, США, Франції, Чилі, Швейцарії та Швеції. У програму перших ігор увійшли 9 видів спорту - класична греко-римська боротьба, велогонки, гімнастика, легка атлетика, плавання, кульова стрільба, теніс, важка атлетика та фехтування. Особливе місце в Олімпіаді відводилося марафонському бігу, який запропонував внести до програми французький історик Мішель Бреаль на згадку про знаменитого грецького бігуна Фіддіпії, який сповістив афінянам про перемогу у війні з перським царем Дарієм. У змаганні взяли участь 46 бігунів. Першим до фінішу прийшов пастух-жебрак із грецького селища Марузи - Спиридон Луїс. Сам король надів переможцю вищий орден Греції. У загальнокомандному заліку найкраще на Іграх виступили спортсмени Греції, які завоювали найбільшу кількість медалей – 46, і США, які взяли найбільше золотих медалей – 11. Після успіху I Олімпійських ігор їх вирішено було проводити регулярно - кожні чотири роки у високосний рік.

У 1938 році вчений-хімік Рой Планкетт відкрив політетрафторетилен, або тефлон.

У 1965 році в США був запущений перший у світі комерційний супутник зв'язку «Рання Пташка», що працює на геостаціонарній орбіті.


У 1985 році американець Вільям Шредер став першою в світі людиною, виписаною з лікарні зі штучним серцем.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 6 квітня вшановує пам'ять святих Якова і Захара. Інші назви дня - «Переддень Благовіщення», «Похвала», «Дери полоз». У цей день треба зробити всю важливу роботу, яку давно запланували. Якщо незаміжня дівчина цього дня відстоїть у храмі всеношну, то цьогоріч вона вийде заміж.

Що сьогодні не можна робити

Не можна робити все те, що не рекомендується у Великий піст.

22 перегляди1 коментар

1 Comment


Yumi Vega
Yumi Vega
Feb 09, 2023

Positive site, where did u come up with the information on this posting? I'm pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include. Visit our website too. https://j9korea.com/

Like
bottom of page