top of page

Судинні хірурги ОКЛ видалили з ноги постковідної пацієнтки понад метровий тромб

Як відзначають медики, явище тотального тромбозу рук чи ніг часто спостерігається у пацієнтів, які перенесли COVID-19.

4 листопада в підрозділі хірургії судин ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» було проведено тромбектомію – операцію з видалення тромбів із судин. Хірургічне втручання провела операційна бригада у складі: начальника підрозділу судинної хірургії Миколи ІЛЬЧИШИНА, лікарів судинних хірургів – Юлії ПШИБОРОВСЬКОЇ та Олега МАСНОГО.

Особливістю цього оперативного втручання стала кількість тромботичних мас, які лікарі вилучили з артерій пацієнтки через невеличкий розріз, довжиною до 1,5 см. Зокрема, у ході операції судинні хірурги видалили з живота та артерій лівої ноги хворої тромб, завдовжки з понад 1 метр. Патологічне утворення перекривало здухвинну, стегнову, підколінну та гомілкові артерії.

- Пацієнтку доправили до обласної лікарні автомобілем швидкої медичної допомоги напередодні зі скаргами на біль у лівій нозі та її оніміння, а також з показниками артеріального тиску 200/100 мм рт. ст. З анамнезу відомо, що такий стан хворої супроводжувався протягом 4-5 днів, а попередньо вона перехворіла на COVID-19. Після відповідного дообстеження було прийнято рішення про термінове оперативне втручання, адже в разі ненадання своєчасної медичної допомоги, існував ризик втратити ногу. Операція пройшла успішно і наразі стан пацієнтки стабільний, - розповідає лікуючий лікар, судинний хірург Юлія ПШИБОРОВСЬКА.

Судинні хірурги відзначають, що артеріальні або венозні тромбози на фоні коронавірусної хвороби COVID-19 – часте явище. Воно спостерігається як під час перебігу хвороби, так і в постковідний період. У цієї категорії хворих дана патологія протікає досить нестандартно – судини ніг чи рук тромбуються повність, тобто настає тотальний тромбоз.

Відтак, важливо своєчасно звернутись за медичною допомогою.

119 переглядів1 коментар
bottom of page