top of page

У «Калинці» знову лунає дитячий сміх; фоторепортаж, відео

Сьогодні у таборі «Калинка», який на початку року із ліквідацією Новоселицького району, був переданий у власність Ванчиковецької територіальної громади, завершився перший, так званий «семінар», який тривав менше тижня.


На жаль, це поки що ще не той табір, де можна проводити повноцінні зміни для відпочинку дітей. Адже 5 років тому, коли табір через «брак коштів» закрили, він уже почав розвалюватись, з того часу тут жили будівельники сонячної електростанції, планувалося розмістити батальйон територіальної оборони, потім виникла ідея якось спортивно-тренувальної бази… Випадало, що невдовзі колись найкращий дитячий табір Буковини перетвориться на ще один «щербинецький санаторій», у кращому випадку піде «з молотка». Тож коли на початку року сесія Ванчиковецької сільради прийняла рішення про передання табору у користування благодійному фонду «Руки милості», а ті пообіцяли вже цього літа почати приймати дітей – це здавалося фантастикою.

Здійснилося, гостями першго «семінару» стали сім десятків дітей з обмеженими можливостями з різних куточків Буковини, Львівщини і Франківщини з матерями. Працюють тут дуже скромні люди, які уникають публічності. Як розповів керівник команди волонтерів «Ти цінний» Валерій, які опікувалися дітьми протягом цього часу, на підготовці табору до прийому першого «семінару» протягом 3-х тижнів працювали близько ста волонтерів щодня. За кошти благодійників вдалося відремонтувати 8 з 16 будиночків, в кожен провели воду, облаштували вбиральні і душеві, обладнали каналізацію. Навели порядок на території, розчистили під’їзну дорогу. Роботи тривають весь час. Адже в таборі мало що збереглося, вже не кажучи про «совдеп», який панував тут і у кращі часи. Допомогу надала сільська рада, місцеві підприємці, зокрема «Черленівський цегельний завод» надав гравій, долучається АПОП «Золотий колос». До речі, на першому «семінарі» у таборі працювали виключно волонтери з України і Румунії.

Всі діти відпочивали тут повністю безкоштовно, їх запрошували через відповідні групи у соцмережах, надалі проводитимуться сесії не лише для дітей з обмеженими можливостями, запрошуватимуть дітей різних соціальних і вікових категорій. Яких саме - ще не визначилися, адже зараз головне – завершити ремонт будиночків, адмінприміщення і медпункту, їдальні. Впорядкувати територію. Зробити нормальну дорогу (на якій, до речі), сьогодні працює техніка.

Як відпочивалося дітям під час першого «семінару» - дивіться на відео і фото.

611 переглядів1 коментар

1 Comment


Yumi Vega
Yumi Vega
Feb 09, 2023

Positive site, where did u come up with the information on this posting? I'm pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include. Visit our website too. https://j9korea.com/

Like
bottom of page