top of page

Поліція закликає громадян остерігатися шахраїв


Упродовж доби на Буковині зловмисники ошукали двох жінок на суму понад 20 тисяч гривень. В обох випадках потерпілі спокусилися на вигідні пропозиції незнайомців. Поліцейські встановлюють осіб, причетних до злочинних дій і радять буковинцям бути обачними й не здійснювати необдуманих фінансових операцій.

Зокрема, 33-річна чернівчанка повідомила до поліції, що невідомий чоловік під приводом здачі квартири в оренду заволодів її коштами в сумі 8 тисяч гривень. Жінка перерахувала гроші через термінал самообслуговування, а потім зловмисник перестав виходити на зв’язок.

Поліція наголошує: щоб не стати жертвою шахраїв під час пошуків житла, ніколи не перераховуйте гроші на банківські карти і мобільні номери до огляду об’єкта, знайомства з орендодавцем і підписання договору оренди.

Запам’ятайте ознаки оголошень, розміщених шахраями:

· вартість оренди помешкання значно нижча за інші аналогічні пропозиції;

· «власник» не може точно вказати вулицю, номер будинка та які об’єкти знаходяться поруч;

· під різними приводами псевдоорендодавці просять внести завдаток за житло чи його бронювання.

Щоб зменшити ризики бути ошуканим:

· попросіть надіслати додаткові фото помешкання;

· ознайомтеся з документами, що засвідчують особу автора оголошення та підтверджують його право власності;

· перевірте отриману інформацію про житло та його власника через безкоштовні онлайн-сервіси.

Інший випадок шахрайства мав місце у Сторожинецькому районі. До господарства пенсіонерів приїхали двоє незнайомих чоловіків з пропозицією дешево придбати речі повсякденного вжитку. Увійшовши в довіру до господині, незнайомці шахрайським шляхом заволоділи її грошима в іноземній та національній валюті на загальну суму понад 13 тисяч гривень.

Поліцейські вкотре нагадують: уникайте сумнівних пропозицій від незнайомих людей. Не впускайте до своєї оселі сторонніх осіб і, тим більше, не демонструйте їм місця зберігання грошей і коштовностей.

Якщо все таки ви стали жертвою злочинних дій – негайно звертайтеся до найближчого підрозділу поліції або на спецлінію «102».

159 переглядів0 коментарів

Kommentare


bottom of page