top of page

Відновлення руху потягу Чернівці-Київ через Мамалигу не розглядається

Компанія Укрзалізниця оголосила тендер на проведення геофізичних досліджень ділянки колії перегону "Новоселиця-Мамалига" в Чернівецькій області, де восени минулого року сталося карстове провалля.Про це йдеться у відповіді УЗ на інформаційний запит кореспондентки molbuk.ua

Зокрема, зазначається, що торги на сайті "Прозорро" стартували 24 грудня, а кінцевий термін подання тендерних пропозицій – сьогодні, 2 лютого.

"У першому півріччі 2022 року після проведення розширених геофізичних досліджень буде отримана чітка інформація про стан основи земляного полотна на предмет карстопровальних процесів на ділянці колії протяжністю 12 км", - йдеться у відповіді на запит.

Окрім того, в УЗ додали, що наразі службою колії "моніторяться методи забезпечення безпеки руху поїздів на закарстованих ділянках".

Водночас у компанії "Укрзалізниця" повідомили, що відновлення курсування поїзда № 118/117 Чернівці – Київ – Чернігів наразі не опрацьовується.

"Перевезення пасажирів в сполученні Київ – Чернівці у діючому графіку руху забезпечується поїздом № 7/8 Київ – Чернівці", – додали в УЗ.

Нагадаємо, восени 2021 року на залізничному перегоні "Новоселиця – Мамалига" на Буковині утворилося карстове провалля. Через це "Укрзалізниці" довелося змінити маршрут потяга "Київ–Чернівці". Робітники упродовж кількох тижнів намагалися засипати провалля. На це пішло понад 200 кубометрів щебеню та 225 кубометрів бутового каменю. Однак карстове провалля продовжувало розширюватися.

Першим помітив цю ситуацію на залізничній колії житель села Драниця Валерій Масловський. Він розповів, що йшов на полювання, а мусив рятувати потяг. Шлях до озера пролягав уздовж залізничної колії, якою щодня курсував потяг "Чернівці–Київ", а також товарняки.

325 переглядів1 коментар
bottom of page