top of page

У с. Остриця відкрили пам’ятник жертвам тоталітарного режиму: фото, відео

У суботу у с. Остриця Магальської громади урочисто відкрили пам’ятник жителям сіл Магала, Буді, Остриця, Прут, які були розстріляні, арештовані і депортовані сталінським режимом у 1940-1941 роках.

У страшну для багатьох краян ніч з 13 на 14 червня 1941 року, тисячі буковинських родин були примусово вивезені до Сибіру. Багатьох у різний час вивезли до Казахстану, Карелії, Вірменії. На пам’ятних дошках – 820 прізвищ, хоча насправді їх набагато більше. Жителі села досі продовжують пошукові роботи.


Більшість з тих, кого тоді депортували, загинули в дорозі чи на чужині від нелюдських умов та непосильної рабської праці. Загалом, за оцінками істориків, жертвами політичних репресій серед мирного населення стало близько 11 тисяч мешканців Чернівецької області. Таким чином радянська влада після приєднання Бессарабії та Північної Буковини до складу УРСР у 1940-му році намагалася ліквідувати «неблагонадійних» та «соціально-ворожих елементів».

Учасники траурного мітингу разом зі священиками спільно помолилися за душі безневинно загиблих краян, поклали квіти та вінки біля пам’ятника.

Пам’ятник збудовано з ініціативи колишньої голови громади Олени Нандриш коштом підприємців, жителів села та діаспори за кордоном.


37 переглядів1 коментар

1 Comment


Yumi Vega
Yumi Vega
Feb 10, 2023

Very easily this site will most likely irrefutably perhaps end up being popular including numerous weblogs individuals, in order to it's persistent content pieces or possibly views. https://j9korea.com/


Like
bottom of page